Vegyük elő a régi jó orvosi tankönyveket – amelyekből még nem távolítottak el minden értékes információt – és kiderül, hogy mi az igazság.
Ez a weboldal sütiket tartalmaz a felhasználói élmény javítása érdekében. A sütikre vonatkozó információt a böngészője tárolja, és arra használja többek között, hogy felismerje Önt, ha visszatér hozzánk. Ez segít csapatunknak megérteni, weboldalunk melyik részét találja érdekesnek vagy hasznosnak.
Lovas Balázs
2022.01.26. at 22:28
Nagy örömmel töltött el amikor rátaláltam ezekre, az utóbbi hónapokban, Lenkei doktor által készített kisfilmekre. Nagy hiánypótlás ez! Egy kicsit meg is hatódtam. Annyit beszélek ezekről a dolgokról, már évek óta kollégáimnak, ismerőseimnek. És végre, a Doktor úr is elmagyarázza, közérthetően az emberek sokaságának! Köszönet érte! Ezt csak ennél a kisfilmnél mondom el, mert ezt néztem meg elsőnek. A többinél már csak a segítő szándékú észrevételeimet írom le.
Dr. Lenkei Gábor
2022.02.08. at 06:56
Tisztelt Lovas Balázs Úr,
Köszönöm kedves visszajelzését.
Nagyon örülök, hogy közérthetőnek tartja a kisfilmeket.
Üdvözlettel:
Dr. Lenkei Gábor
Lovas Balázs
2022.01.26. at 23:02
Véleményem szerint indokolható a K-2 vitamin étrend-kiegészítő szedése addig, amíg az ember helyrehozza a bélflóráját. És ez nem megy egyik napról a másikra.
A K-2 vitamin elősegíti az Osteocalcin nevű fehérje felszabadítását a véráramba. Ennek több funkciója is van, többek között segít a Kalcium megkötésében a csontokban és a fogakban. Valamint feloldja az artériákban lerakódott meszesedést. Az előbbi funkció hatására megelőzi és gyógyítja a csontritkulást (és a fogak szúvasodását is gátolja).
Ha úgy döntünk hogy átmenetileg táplálék-kiegészítőként szedni szeretnénk, akkor a hosszabb ideig, májban tárolódó (1 nap) formáját válasszuk. Ez az MK-7 (Menaquinone-7).
A K-2 vitamint bizonyos baktériumok alakítják át K-1 vitaminból. A K-1 vitamin található meg az említett, zöld növényekben (pl. spenót, brokkoli, kelkáposzta). Ez a vitamin a véralvadás megfelelő szinten tartásáért felelős.
De ha már eleve K-2 vitamint akarunk táplálékkal bevinni, akkor lépnek színre a tejsavas érlelésű táplálékok: savanyúkáposzta, kovászos uborka, kefír, natto, stb.
Persze, ezekből a hagyományos úton erjesztetteket keressük! Ma már sok a csalás, a profit érdekében gyors eljárással készítik őket, a még nagyobb profit érdekében!
Dr. Lenkei Gábor
2022.02.08. at 07:00
Tisztelt Lovas Balázs Úr,
Igen, szükség lehet erre, de!
Nem szabad elfeledkezni arról, hogy a K2-vitaminhiány egy figyelmeztető jel.
Rosszul bánunk a testünkkel és több felelősséget kellene vállalnunk érte.
Igen, én is azt tapasztalom, hogy sok a profit érdekében gyors eljárással készített hitvány élelmiszer.ű
Erről is fogok majd beszélni a táplálkozásról szóló kisfilmekben.
Üdvözlettel:
Dr. Lenkei Gábor