Valóban fenyeget minket a magas vérnyomás veszélye, ha sok sót eszünk?
Tudja meg, hogy mit tanítottak nekünk, orvosoknak hajdanán, amikor a mainál még sokkal kevésbé cenzúrázott tananyag állt rendelkezésünkre.
Ez a weboldal sütiket tartalmaz a felhasználói élmény javítása érdekében. A sütikre vonatkozó információt a böngészője tárolja, és arra használja többek között, hogy felismerje Önt, ha visszatér hozzánk. Ez segít csapatunknak megérteni, weboldalunk melyik részét találja érdekesnek vagy hasznosnak.
Lovas Balázs
2022.01.27. at 00:16
Annyit tennék hozzá hogy figyeljünk oda hogy milyen sót veszünk. A szervezetnek több NaCl-ra (Kősó) van szüksége és kevés KaCl-ra (Kálisó). Egy időben nagyon sok Kálisót adtak az asztali sóhoz. Nem is beszélve a tengeri sóról, amelyben mindenféle nem kívánatos só is található.
Ismereteim szerint a vizelettel távozó sók nagy része NaCl, viszont a verejtékezéssel több KaCl távozik, amely a szívműködésre is hatással lehet.
Még egy érdekesség a végére (ezt még 35 évvel ezelőtt hallottam, tornász ismerőseimtől): Az éjszakai lábizom-görcsök könnyen és gyorsan elmúlaszthatóak egy kis konyhasó (NaCl) és víz fogyasztásával. Nekem 2 perc alatt elmúlasztja, mindig.
Dr. Lenkei Gábor
2022.02.08. at 07:11
Tisztelt Lovas Balázs Úr,
Káliumban rendszerint nem szenvedünk hiányt, hiszen a növényi táplálékok jellemzően sok káliumot tartalmaznak.
A nátrium káliummal történő helyettesítésének erőltetése teljesen értelmetlen törekvés.
A trópusokon viszont az erős verejtékezés miatt – a megfelelő nátrium bevitel mellett – bizony szükség lehet és van is kálium pótlásra.
Ezt saját tapasztalatból is tudom.
Én nem gondolom, hogy gond lenne a tengeri sóval, hiszen az csupán a tengervíz összetételét képviseli.
Azét a tengervízét, amelyben az élet kifejlődött.
Üdvözlettel:
Dr. Lenkei Gábor